Комп’ютерна діагностика авто — найбільш ефективний метод визначення несправностей в транспортному засобі. Дослідження вузлів і агрегатів за допомогою діагностичної апаратури також дозволяє попередити появу проблем в подальшій експлуатації автомобіля. Процедура дає можливість ретельно перевірити електронні системи і дати оцінку технічного стану механізмів. Ігнорування обстеження машини комп’ютером може призвести до виникнення програмних збоїв в електронному блоці управління, і спричинити серйозні наслідки.
НАШІ ЦІНИ
Послуга | Ціна, грн |
---|---|
комп’ютерна діагностика авто | від 350 |
Основні завдання та цілі процедури діагностування

Устаткування для діагностики включає в себе спеціальну апаратуру для контролю:
- сканери для конкретної марки автомобіля;
- стенди;
- «рідери».
Всі перераховані вище пристрої підключаються до спеціально передбаченого роз’єму автомобіля. Спеціалізована апаратура не тільки надає інформацію про зміни в роботі різних систем, але і дозволяє стерти коди помилок з метою корекції.
Отримати інформацію про помилки та дефекти в працездатності систем водій може і попередньо. Бортові комп’ютери сучасного зразка передбачають наявність електронного блоку управління з функцією самодіагностики. ЕБК аналізує правильність функціонування систем і сповіщають автовласника в разі їх несправності.
Виробники рекомендують регулярно проводити комп’ютерну діагностику, щоб забезпечити безвідмовну роботу найважливіших систем автомобіля. Розпізнати неполадку в програмному забезпеченні вузлів може виключно високоточне обладнання за допомогою численних електронних датчиків.

Алгоритм діагностичного обстеження
Незалежно від марки і моделі транспортного засобу, комп’ютерна діагностика складається з декількох етапів. Час процедури — близько 30 хвилин (по 10 хвилин на кожну систему). Процес передбачає наступну послідовність дій:
- загальне тестування без активації основних систем з метою перевірки з’єднань, акумулятора і генератора;
- динамічна перевірка (авто фіксується на стенді з датчика, які транслюють інформацію про систему на комп’ютер для подальшого аналізу);
- скидання зібраної бортовою системою бази даних, активація керуючого пристрою і дешифрування помилкових кодів за допомогою спеціальних додатків.
Комп’ютерна діагностика — процес, який повинен проводитися досвідченими працівниками професійної станції техобслуговування. Будь-яка, навіть мінімальна, помилка в діях при дослідженні бортової системи може призвести до непоправних наслідків.